PC673-2A-TF-24AT
Picker Components
Producto No:
PC673-2A-TF-24AT
Fabricante:
Picker Components
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 24V
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 60°C
Switching Voltage 277VAC, 150VDC - Max
Contact Rating (Current) 25 A
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Coil Current 87.3 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 275 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VAC
Contact Form DPST-NO (2 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series -
Operate Time 30 ms
Mfr Picker Components
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 24VAC
Must Operate Voltage 19.2 VAC