PC9FJ331K
Vishay Dale
Producto No:
PC9FJ331K
Fabricante:
Vishay Dale
Descripción:
FIXED IND 330UH 222MA 4.8 OHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 110mA
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Q @ Freq 100 @ 790kHz
Height - Seated (Max) 0.270" (6.86mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 222 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.265" Dia (6.73mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4.8Ohm Max
Inductance 330 µH
Series PC
Type Molded
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 3.55MHz