PC9FJ6R8K
Vishay Dale
Producto No:
PC9FJ6R8K
Fabricante:
Vishay Dale
Descripción:
FIXED IND 6.8UH 853MA 330MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 853mA
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 85 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.270" (6.86mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 853 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.265" Dia (6.73mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 330mOhm Max
Inductance 6.8 µH
Series PC
Type Molded
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 63MHz