PCA300F-32-T
Cosel USA, Inc.
Producto No:
PCA300F-32-T
Fabricante:
Cosel USA, Inc.
Descripción:
AC/DC CONVERTER 32V 320W
Product Status Active
Efficiency 91%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 88 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, CSA, cURus, D-Mark, UL
Voltage - Output 1 32V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.98" L x 3.50" W x 1.61" H (152.0mm x 89.0mm x 41.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 10 A
Series PCA (300W)
Power (Watts) 320W