PCD-25-1050B
MEAN WELL USA Inc.
Producto No:
PCD-25-1050B
Fabricante:
MEAN WELL USA Inc.
Descripción:
LED DRVR CC AC/DC 16-24V 1.05A
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -30°C ~ 60°C
Voltage - Input (Max) 295VAC
Termination Style Wire Leads
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CB, CE, cURus
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.31" L x 2.24" W x 1.16" H (84.0mm x 57.0mm x 29.5mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.05A
Ratings IP42
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 180VAC
Series PCD-25 (25W)
Power (Watts) 25 W
Type Constant Current
Efficiency 80.5%
Voltage - Output 16 ~ 24V