PCF14JT2R00
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
PCF14JT2R00
Descripción:
RES 2 OHM 5% 1/4W PANASERT
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Panasert
Resistance 2 Ohms
Series CF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W