PCS2728DR1000ET
Ohmite
Producto No:
PCS2728DR1000ET
Fabricante:
Ohmite
Paquete:
2728
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
4W 0.100 OHMS 0.5% 2728
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.034" (0.87mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.260" L x 0.264" W (6.60mm x 6.70mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2728
Ratings -
Resistance 100 mOhms
Series PCS
Power (Watts) 4W