PCV2A180MCL1GS
Nichicon
Producto No:
PCV2A180MCL1GS
Descripción:
CAP ALUM POLY 18UF 20% 100V SMD
En stock : 2231
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.500" (12.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 41mOhm
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 2.1 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 18 µF