PD0100BJ40036BF1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
PD0100BJ40036BF1
Descripción:
CAP CER 40PF 15KV R7 DISK
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) 1.614" (41.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 15000V (15kV)
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 3.937" Dia (100.00mm)
Temperature Coefficient R7
Product Status Active
Ratings -
Series P
Package / Case Disk, Metal Fitting - Threaded
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 40 pF