PD30CND10NPDU
Carlo Gavazzi Inc.
Producto No:
PD30CND10NPDU
Fabricante:
Carlo Gavazzi Inc.
Descripción:
SENSOR REFLECTIVE 1M NPN NO/NC
En stock : 4
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 60°C
Ingress Protection IEC 60529 IP67
Response Time 500µs
Sensing Distance 39.370" (1m)
Output Configuration NPN
Sensing Method Reflective, Diffuse
Light Source Red (660nm)
Product Status Obsolete
Connection Method Cable
Series PD
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Mfr Carlo Gavazzi Inc.
Cable Length 78.74" (2m)