PD30CND10NPM5RT
Carlo Gavazzi Inc.
Producto No:
PD30CND10NPM5RT
Descripción:
SENSOR REFLECTIVE 1M NPN NO/NC
En stock : 10
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 55°C
Ingress Protection IEC 60529 IP67
Response Time 500µs
Sensing Distance 39.370" (1m)
Output Configuration NPN
Sensing Method Reflective, Diffuse
Light Source Red (660nm)
Product Status Obsolete
Connection Method Connector
Series PD
Voltage - Supply 10V ~ 30V