PD30CNT15NASA
Carlo Gavazzi Inc.
Producto No:
PD30CNT15NASA
Fabricante:
Carlo Gavazzi Inc.
Descripción:
SENSOR THROUGH-BEAM 15M NPN
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 60°C
Ingress Protection IEC 60529 IP67
Response Time 1ms
Sensing Distance 590.551" (15m)
Output Configuration NPN
Sensing Method Through-Beam
Light Source Infrared (850nm)
Product Status Active
Connection Method Cable
Series PD
Voltage - Supply 10V ~ 30V
Mfr Carlo Gavazzi Inc.
Cable Length 78.74" (2m)