PDB183-GTR02-504A2
Bourns Inc.
Producto No:
PDB183-GTR02-504A2
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
POT 500K OHM 1/10W CARBON LOG
En stock : 459
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Number of Gangs 1
Bushing Thread -
Actuator Diameter 0.236" (6.00mm)
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Round
Tolerance ±20%
Built in Switch Push-Pull, DPDT
Actuator Length 0.748" (19.00mm)
Number of Turns 1
Mounting Type Panel Mount
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Rotation 300°
Series Pro Audio PDB183-GTR
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Mfr Bourns Inc.
Resistive Material Carbon
Resistance (Ohms) 500k
Size - Body Round - 0.669" Dia (17.00mm)