PDH02-48S12W
P-DUKE Technology, Inc.
Producto No:
PDH02-48S12W
Descripción:
DC DC CONVERTER 12V 2W
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 167mA
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case 14-DIP Module, 7 Leads
Efficiency 81%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Adjustable Output, Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.6 kV
Approval Agency CB, CE, cURus
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.74" L x 0.50" W x 0.34" H (18.9mm x 12.8mm x 8.7mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series PDH02W (2W)
Power (Watts) 2 W