PDL06-05D15
P-DUKE Technology, Inc.
Producto No:
PDL06-05D15
Descripción:
DC DC CONVERTER +/-15V 6W
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 9V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 200mA, 200mA
Voltage - Input (Min) 4.5V
Package / Case 8-SIP Module, 7 Leads
Efficiency 84%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 90°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.6 kV
Approval Agency CB, CE, cURus
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.86" L x 0.36" W x 0.44" H (21.8mm x 9.1mm x 11.2mm)
Number of Outputs 2
Control Features -
Series PDL06 (6W)
Power (Watts) 6 W