PDRC-24-24
CUI Inc.
Producto No:
PDRC-24-24
Descripción:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 24W
Guía del usuario
DC Voltage - Input (Max) 375V
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 1A
AC Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
DC Voltage - Input (Min) 120V
Efficiency 85%
Mfr CUI Inc.
Features Adjustable Output, IP20, Universal Input
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 71°C (With Derating)
Input Type AC or DC
Applications Industrial, ITE (Commercial)
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency EN, SIQ, TUV, UL
Voltage - Output 1 24V
Size / Dimension 2.22" L x 1.38" W x 3.58" H (56.5mm x 35.0mm x 91.0mm)
Number of Outputs 1
Series PDRC-24 (24W)
Power (Watts) 24W