PDRC-60-12
CUI Inc.
Producto No:
PDRC-60-12
Fabricante:
CUI Inc.
Descripción:
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 12V 54W
Guía del usuario
DC Voltage - Input (Max) 375V
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 4.5A
AC Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
DC Voltage - Input (Min) 120V
Efficiency 84%
Mfr CUI Inc.
Features Adjustable Output, IP20, Universal Input
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 71°C (With Derating)
Input Type AC or DC
Applications Industrial, ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency EN, SIQ, TUV, UL
Voltage - Output 1 12V
Size / Dimension 2.80" L x 2.22" W x 3.58" H (71.0mm x 56.5mm x 91.0mm)
Number of Outputs 1
Series PDRC-60 (60W)
Power (Watts) 54W