PE-1008CD152JTT
Pulse Electronics
Producto No:
PE-1008CD152JTT
Fabricante:
Pulse Electronics
Paquete:
1008 (2520 Metric)
Descripción:
FIXED IND 1.5UH 330MA 2.3OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 28 @ 50MHz
Height - Seated (Max) 0.090" (2.29mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 330 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.3Ohm Max
Inductance 1.5 µH
Series 1008CD
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 200MHz