PE-1008CD560KTT
Pulse Electronics
Producto No:
PE-1008CD560KTT
Descripción:
FIXED IND 56NH 1A 120 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz
Q @ Freq 65 @ 350MHz
Height - Seated (Max) 0.090" (2.29mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
Inductance 56 nH
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.15GHz