PE-1008CD680KTT
Pulse Electronics
Producto No:
PE-1008CD680KTT
Descripción:
FIXED IND 68NH 1A 70 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz
Q @ Freq 65 @ 350MHz
Height - Seated (Max) 0.090" (2.29mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 70mOhm Max
Inductance 68 nH
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.1GHz