PEAMD310-14
TT Electronics/Power Partners Inc.
Producto No:
PEAMD310-14
Descripción:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 300W
En stock : 49
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 60°C
Polarization -
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications Medical
Form Desktop (Class I)
Output Connector Rectangular, 6 Position
Approval Agency CB, CE, cURus, FCC, TUV
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 7.80" L x 4.00" W x 2.00" H (198.1mm x 101.6mm x 50.8mm)
Product Status Active
Weight -
Current - Output (Max) 12.5A
Series PEAMD310 (310W)
Power (Watts) 300 W
No Load Power Consumption 500mW
Region Utilized International
Cord Length 47" (1.20m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 24V
Standard Number 60601-1
Mfr TT Electronics/Power Partners Inc.
Package Bag
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC