Hogar / AC DC Converters / PEC1600-12-074NA
minImg
PEC1600-12-074NA
Bel Power Solutions
Producto No:
PEC1600-12-074NA
Descripción:
AC/DC CONVERTER 12V 1584W
En stock : 99
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Product Status Active
Efficiency 94%
Mfr Bel Power Solutions
Features Adjustable Output, Load Sharing, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC, 180 ~ 300 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Rack Mount
Size / Dimension 7.28" L x 2.89" W x 1.57" H (185.0mm x 73.5mm x 40.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 132 A
Series PEC1600 (1600W)
Power (Watts) 1584W