PENT1080A5600F01
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Producto No:
PENT1080A5600F01
Descripción:
AC/DC DESKTOP ADAPTER
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Compliance -
Output Connector RJ45 (Data, Power)
Approval Agency CE, cULus, TUV
Current - Output 1.42 A
Input Connector IEC 320-C14 (Power), RJ45 (Data)
Mounting Type Desktop
Size / Dimension 8.34" L x 2.24" W x 1.48" H (211.8mm x 56.9mm x 37.6mm)
Product Status Obsolete
Series PENT1080
Type Midspan Injector
Number of Ports 1
Data Rate 10/100/1000 Mbps
Efficiency 80%
Note AC Power Cord Sold Separately
Voltage - Output 56V
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Features OCP, SCP
Package Bulk
Power (Watts) - Per Port 80W
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC