Hogar / TVS Diodes / PESD12VS2UT,215
minImg
PESD12VS2UT,215
Nexperia USA Inc.
Producto No:
PESD12VS2UT,215
Fabricante:
Nexperia USA Inc.
Paquete:
TO-236AB
Descripción:
TVS DIODE 12VWM 35VC TO236AB
En stock : 14410
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TA)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 38pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 14.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 180W
Product Status Active
Supplier Device Package TO-236AB
Series Automotive, AEC-Q100
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35V
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V (Max)