Hogar / TVS Diodes / PESD36VS2UT,215
minImg
PESD36VS2UT,215
Nexperia USA Inc.
Producto No:
PESD36VS2UT,215
Fabricante:
Nexperia USA Inc.
Paquete:
TO-236AB
Descripción:
TVS DIODE 36VWM 60VC TO236AB
En stock : 84925
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TA)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.5A (8/20µs)
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency 17pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) 40V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 160W
Product Status Active
Supplier Device Package TO-236AB
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 60V
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36V (Max)