PET2000-NAS446
Bel Power Solutions
Producto No:
PET2000-NAS446
Descripción:
AC/DC CONVERTER 12V 2000W
Product Status Active
Efficiency 92.8%
Mfr Bel Power Solutions
Features Hot Swappable, I²C Interface, Load Sharing, PFC, PMBus™, Remote Sense, Standby Output
Voltage - Input 90 ~ 140 VAC, 180 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 55°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4.242 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB, CE
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Rack Mount
Size / Dimension 10.43" L x 2.89" W x 1.57" H (265.0mm x 73.5mm x 40.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 167 A
Series PET2000 (2000W)
Power (Watts) 2000W