PF0464.273NLT
Pulse Electronics
Producto No:
PF0464.273NLT
Fabricante:
Pulse Electronics
Descripción:
FIXED IND 27UH 1.05A 132MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.05A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.05 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 132mOhm Max
Inductance 27 µH
Series PF0464NL
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 19MHz