PF0601.683NLT
Pulse Electronics
Producto No:
PF0601.683NLT
Fabricante:
Pulse Electronics
Descripción:
FIXED IND 68UH 420MA 765MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) 420mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 420 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.272" L x 0.256" W (6.90mm x 6.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 765mOhm Max
Inductance 68 µH
Series PF0601NL
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 12MHz