PF0698.473NLT
Pulse Electronics
Producto No:
PF0698.473NLT
Fabricante:
Pulse Electronics
Descripción:
FIXED IND 47UH 2.45A 85 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.8A
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.445" (11.30mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.45 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 85mOhm Max
Inductance 47 µH
Series PF0698NL
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 7MHz