PF1V221MPN1012
Chinsan (Elite)
Producto No:
PF1V221MPN1012
Fabricante:
Chinsan (Elite)
Descripción:
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL TH
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 320 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series PF
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 480 mA @ 100 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 220 µF