PF2472-8R2F1
Riedon
Producto No:
PF2472-8R2F1
Descripción:
RES 8.2 OHM 1% 100W TO247
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.787" (20.00mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.630" L x 0.189" W (16.00mm x 4.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package TO-247
Resistance 8.2 Ohms
Series PF2470
Power (Watts) 100W