PF35T-48W4
Nippon Pulse America, Inc.
Producto No:
PF35T-48W4
Descripción:
Tin-can step motor 48 steps 5V
En stock : 10
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -10°C ~ 50°C
Diameter - Shaft 0.079" (2.00mm)
Rotor Inertia -
Termination Style Wire Leads
Steps per Revolution 48
Approval Agency -
Voltage - Rated 5VDC
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Product Status Active
Mounting Hole Spacing 1.654" (42.00mm)
Weight -
Length - Shaft and Bearing 0.512" (13.00mm)