PFRA.1100
SCHURTER Inc.
Producto No:
PFRA.1100
Fabricante:
SCHURTER Inc.
Descripción:
PTC RESET FUSE 16V 11A RADIAL
En stock : 1063
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 16V
Current - Hold (Ih) (Max) 11 A
Height - Seated (Max) 1.295" (32.90mm)
Approval Agency cURus, TUV
Lead Spacing 0.402" (10.20mm)
Current - Max 100 A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.953" L x 0.118" W (24.20mm x 3.00mm)
Product Status Active
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 10 mOhms
Ratings -
Series PFRA
Type Polymeric
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Resistance - Initial (Ri) (Min) 3 mOhms
Mfr SCHURTER Inc.
Current - Trip (It) 22 A