PFS35-0R3F1
Riedon
Producto No:
PFS35-0R3F1
Fabricante:
Riedon
Paquete:
D-Pak in TO-263 Housing
Descripción:
RES 0.3 OHM 1% 35W TO263 DPAK
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.406" L x 0.398" W (10.30mm x 10.10mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package D-Pak in TO-263 Housing
Resistance 300 mOhms
Series PFS35
Power (Watts) 35W