Hogar / TVS Diodes / PGSMAJ100CAHF2G
minImg
PGSMAJ100CAHF2G
Taiwan Semiconductor Corporation
Producto No:
PGSMAJ100CAHF2G
Paquete:
DO-214AC (SMA)
Descripción:
TVS DIODE 100VWM 162VC DO214AC
Guía del usuario
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.9A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 111V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series Automotive, AEC-Q101, PGSMAJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 162V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 100V