Hogar / TVS Diodes / PGSMAJ14AHF2G
minImg
PGSMAJ14AHF2G
Taiwan Semiconductor Corporation
Producto No:
PGSMAJ14AHF2G
Paquete:
DO-214AC (SMA)
Descripción:
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AC
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 17.2A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 15.6V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series Automotive, AEC-Q101, PGSMAJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 23.2V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 14V