PH300S48-48
TDK-Lambda Americas Inc
Producto No:
PH300S48-48
Descripción:
DC DC CONVERTER 48V 302W
Guía del usuario
Operating Temperature -20°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 76V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 3.39" L x 1.61" W x 0.50" H (86.1mm x 40.9mm x 12.7mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 6.3A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series PH-S (300W)
Power (Watts) 302 W