PHB1704500KJS
Nichicon
Producto No:
PHB1704500KJS
Descripción:
CAP FILM 5UF 10% 700VDC RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 1.772" (45.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.673" L x 1.181" W (42.50mm x 30.00mm)
Series PHB
Voltage Rating - DC 700V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 400V
Mfr Nichicon
Capacitance 5 µF