PHC1405250KS
Nichicon
Producto No:
PHC1405250KS
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP FILM 25UF 10% 400VDC AXIAL
En stock : 103
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.457" Dia x 2.244" L (37.00mm x 57.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 4.2 mOhms
Ratings -
Series PHC
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Nichicon
Capacitance 25 µF