PHG.1K.310.CLLC55
LEMO
Producto No:
PHG.1K.310.CLLC55
Descripción:
CONN RCPT FMALE 10P SOLDER CUP
Guía del usuario
Cable Opening 0.201" ~ 0.217" (5.10mm ~ 5.50mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 59.0µin (1.50µm)
Current Rating (Amps) 2.5A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 310
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C