PHG.3B.302.CYMD10
LEMO
Producto No:
PHG.3B.302.CYMD10
Descripción:
LBR KEYG 2C CHR 10.0MM D
Guía del usuario
Cable Opening 0.362" ~ 0.394" (9.20mm ~ 10.00mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 5.90µin (0.150µm)
Current Rating (Amps) 35A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 302
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C