PHG.3B.316.CLLD62
LEMO
Producto No:
PHG.3B.316.CLLD62
Descripción:
LBR KEYG 16C CHR 6.2MM D
Guía del usuario
Cable Opening 0.193" ~ 0.244" (4.90mm ~ 6.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 5.90µin (0.150µm)
Current Rating (Amps) 8A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 316
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C