PIC10F320T-E/OT
Microchip Technology
Producto No:
PIC10F320T-E/OT
Paquete:
SOT-23-6
Descripción:
IC MCU 8BIT 448B FLASH SOT23-6
En stock : 1903
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
DigiKey Programmable Verified
Core Processor PIC
Speed 16MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 64 x 8
Number of I/O 3
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-6
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series PIC® 10F
Package / Case SOT-23-6
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity -
Program Memory Size 448B (256 x 14)
Data Converters A/D 3x8b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.3V ~ 5.5V