Hogar / Microcontrollers / PIC16F15243-E/REB
minImg
PIC16F15243-E/REB
Microchip Technology
Producto No:
PIC16F15243-E/REB
Paquete:
20-VQFN (3x3)
Descripción:
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 20VQFN
En stock : 1083
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor PIC
Speed 32MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 256 x 8
Number of I/O 17
Product Status Active
Supplier Device Package 20-VQFN (3x3)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series PIC® 16F, Functional Safety (FuSa)
Package / Case 20-VFQFN Exposed Pad
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 3.5KB (2K x 14)
Data Converters A/D 12/2x10b
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 5.5V