PIC16F15313-E/P
Microchip Technology
Producto No:
PIC16F15313-E/P
Paquete:
8-PDIP
Descripción:
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 8DIP
En stock : 41029
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor PIC
Speed 32MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 256 x 8
Number of I/O 6
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package 8-PDIP
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series PIC® XLP™ 16F
Package / Case 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 3.5KB (2K x 14)
Data Converters A/D 5x10b; D/A 1x5b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.3V ~ 5.5V