Hogar / Microcontrollers / PIC16F15325-E/ST
minImg
PIC16F15325-E/ST
Microchip Technology
Producto No:
PIC16F15325-E/ST
Paquete:
14-TSSOP
Descripción:
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 14TSSOP
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor PIC
Speed 32MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 1K x 8
Number of I/O 12
Product Status Active
Supplier Device Package 14-TSSOP
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series PIC® XLP™ 16F
Package / Case 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 14KB (8K x 14)
Data Converters A/D 11x10b; D/A 1x5b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.3V ~ 5.5V