PIC16F1778-E/MX
Microchip Technology
Producto No:
PIC16F1778-E/MX
Paquete:
28-UQFN (6x6)
Descripción:
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 28UQFN
En stock : 139
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Core Processor PIC
Speed 32MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 2K x 8
Number of I/O 25
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 28-UQFN (6x6)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 128 x 8
Series PIC® XLP™ 16F
Package / Case 28-UQFN Exposed Pad
Program Memory Size 28KB (16K x 14)
Data Converters A/D 17x10b; D/A 3x5b, 3x10b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.3V ~ 5.5V