Hogar / Microcontrollers / PIC16F18446-I/SO
minImg
PIC16F18446-I/SO
Microchip Technology
Producto No:
PIC16F18446-I/SO
Paquete:
20-SOIC
Descripción:
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 20SOIC
En stock : 510
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor PIC
Speed 32MHz
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 2K x 8
Number of I/O 18
Product Status Active
Supplier Device Package 20-SOIC
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 256 x 8
Series PIC® XLP™ 16F, Functional Safety (FuSa)
Package / Case 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 28KB (16K x 14)
Data Converters A/D 17x12b; D/A 1x5b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.3V ~ 5.5V