Hogar / Microcontrollers / PIC16F18875-I/ML
minImg
PIC16F18875-I/ML
Microchip Technology
Producto No:
PIC16F18875-I/ML
Paquete:
44-QFN (8x8)
Descripción:
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44QFN
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor PIC
Speed 32MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 1K x 8
Number of I/O 36
Product Status Active
Supplier Device Package 44-QFN (8x8)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size 256 x 8
Series PIC® XLP™ 16F, Functional Safety (FuSa)
Package / Case 44-VQFN Exposed Pad
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 14KB (8K x 14)
Data Converters A/D 35x10b; D/A 1x5b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.3V ~ 5.5V