PIC16F616-I/ML
Microchip Technology
Producto No:
PIC16F616-I/ML
Paquete:
16-QFN (4x4)
Descripción:
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 16QFN
En stock : 897
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
DigiKey Programmable Verified
Core Processor PIC
Speed 20MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 128 x 8
Number of I/O 11
Product Status Active
Supplier Device Package 16-QFN (4x4)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series PIC® 16F
Package / Case 16-VQFN Exposed Pad
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity -
Program Memory Size 3.5KB (2K x 14)
Data Converters A/D 8x10b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 5.5V